www.labradordog.sk    Posledná aktualizácia:   20.06.2019      
slovak english 
 
 Archív 

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017


30.11.2012

ŠVR Nitra - rozhodca: Petr Studeník (CZ), Štefan Janega (SK)
Finnie - veľmi nádejný 1, BOB puppy v triede dorast
Ayran Hafany, Atreyov syn - veľmi nádejný 1, BOB baby v triede šteniat

V piatok 30.11. sa v Nitre konala Špeciálna výstava retrieverov, ktorej sme sa aj my s našou malou Finnie, NSDTR, zúčastnili. Veľmi sme sa tešili na túto výstavu, keďže to bola naša prvá výstava v hale, ktorej sa Finnie zúčastnila, už nie však v triede šteniatok, ale dorastu. Taktiež je to vynikajúca príležitosť, kde sa môžeme stretnúť a porozprávať s mnohými chovateľmi retrieverov na jednom mieste, získať nové rady a skúsenosti.

Finnka sa veľmi pekne predstavila v kruhu, či už v pokluse alebo v postoji. Nahodila svoj typický šibalský pohľad, veselú a svižnú chôdzu a tiež nezabudla dať nejakú tu pusinku aj pánovi rozhodcovi. Dostali sme veľmi pekný posudok s ocenením veľmi nádejný 1 a BOB puppy.

Ayran, Atreyov syn, sa zúčastnil výstavy po prvýkrát. Sme veľmi radi, že sme mali možnosť vidieť Atreyovho syna. Je to veľmi pekné šteniatko s krásnym tmavým pigmentom po otcovi. Rozhodcovi sa Ayran veľmi páčil, dostal známku veľmi nádejný 1 a titul BOB baby. Gratulujeme.

**Fotky** 

27.10.2012

Stretnutie tollerov v Krakowe, PL  -  27.10.2012
V sobotu 27.10.2012 sme boli pozvaní chovateľmi z chovateľskej stanice Dancing with Fire, pani Małgorzatou Korbel a Michałom Litwa, na stretnutie tollerov v Krakowe. Keďže na Slovensku nemáme takúto možnosť stretnúť sa s toľkými tollermi naraz, tak sme sa veľmi potešili takejto možnosti. Stretnutie sa konalo vo veľmi peknom parku v centre Krakowa. Dokopy tam prišlo okolo 12 tollerov spolu s ich majiteľmi. Finnie sa tešila toľkým psíkom, nevedela s ktorým sa má začať ako s prvým hrať. Po krátkom čase úplne splynula so svorkou. Tolleri sú veľmi vášniví aportéti, počas celej prechádzky nám dokazovali svoju chuť aportovať, čo je pre toto plemeno typické. Bolo neuveriteľné sledovať ako táto hŕba psov beží za loptičkou, jeden z nich ju schytí, beží späť a už čaká na ďalší hod. Sme veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť tohto stretnutia a už teraz sa tešíme na podobné takéto akcie.

**Fotky** 

14.10.2012

Dostali sme nové fotky šteniatka, Ayran Hafany, zo spojenia Atrey x Fany ! **Fotky** 

13.10.2012

Naša Finnie má už pol roka. Čas veľmi rýcho letí, veď len pred nedávnom k nám prišla malá hnedá guľka s rozkošnými bielymi fliačikmi a bielymi papučkami. Dnes je z nej už veľký psík, vždy vysmiaty, z výrazu sršajúce šibalstvo a pripravený urobiť čokoľvek, čo sa mu ponúkne.
Aktualizovali sme sekciu Finnie, pridali nové fotky a odkazy na videá, ktoré si môžete pozrieť.

**Fotky** 

21.09.2012

Dostali sme skvelú správu z Fínska. Otec Finnie, Dragonflame´s Great Red Sky, má výsledok genetického vyšetrenia CEA/CH - Normal/Clear. Finnie má teda oboch rodičov CEA/CH - Normal/Clear a prcd-PRA - Optigen A - Normal/Clear !

12.09.2012

Dostali sme výsledky genetických vyšetrení našej Finnie, ktoré sme jej dali urobiť vo firme OptiGen so sídlom v Amerike. Finnie je:
! prcd-PRA - Optigen A - Normal/Clear a CEA/CH - Normal/Clear !

08.09.2012

Majstrovstvá Slovenska Obedience 2012 - (4.pretek Ligy Obedience)
Rozhodca: Ing.Pavel Tamáši, Jozef Olearčin, Mgr. Dana Tóthová, Ing.Ingrid Tkáčová
Steward: (OB Z,1,2,3): Veronika Uherčíková, Ing.Ingrid Tkáčová, Ludevít Krampe, Karin Ďurčanská

V sobotu 8.9. sa konali Majstrovstvá SR Obedience 2012 v Malom Lapáši, ktorých sme sa aj my zúčastnili. Tentokrát sme so sebou zobrali nielen Yakyho, ale aj malú Finnie. Na týchto majstrovstvách sa zúčastnilo veľmi veľa psov, spolu 26 dvojíc, takže sa súťažilo od rána až do večera. Yaky nastúpil do triedy OB 1, kde sa však v silnej konkurencii umiestnil na 10 mieste. V celkovom poradí Ligy Obedience 2012 sa Yaky umiestnil na 8.mieste.

Finnie síce nesúťažila, keďže je ešte mladá, ale po ukončení pretekov sme mali možnosť ísť si zacvičiť na túto plochu, kde sme si pocvičili prinášanie dummíkov, základné cviky, ale aj beh po kladine, ktorej sa Finnie vôbec nebála. Areál, kde sa každoročne konajú súťaže v Obedience je veľmi pekný, rozľahlý. Okrem množstva psov, ktoré tu majú psíky možnosť stretnúť, sa tu nachádzajú aj kone, ovce, sliepky a najnovšie pribudli aj husy a kačice. Na tejto súťaží sa zúčastnili aj naši kamaráti a spolucvičenci z Košíc, ktorým chcem týmto veľmi pekne poblahoželať ku krásnym umiestneniam.

Na týchto pretekoch som okrem súťaženia v triede OB 1, hospitovala triedu OB Z a OB 2 a tiež stewardovala triedu OB 3. Bol to náročný a dlhý deň, opäť plný nových skúseností a zážitkov.

06.09.2012

Pridali sme video našej Finnie vo veku 4,5 mesiaca z prinášania dummíkov na sucho a z vody, ktoré si môžete pozrieť tu **Video**  ,   **Video**.

02.09.2012

Máme NOVÉ FOTKY našej sučky Finnie - Dragonflame´s Spread Your Wings vo veku štyri a pol mesiaca.

        

**Fotky** 

26.08.2012

CACIB Debrecen, H  -  25.-26.08.2012
25.08.2012 - rozhodca: Kardos Vilmoss (H)
Finnie – veľmi nádejná 1 v triede šteniat

26.08.2012 - rozhodca: Henric Fryckstrand (S)
Finnie - veľmi nádejná 1 v triede šteniat

Na túto výstavu sme sa veľmi tešili, pretože to bola úplne prvá výstava našej sučky Finnie, kde sa prezentovala v triede šteniat. Tentokrát sa výstava konala v komplexe s veľkými kruhmi, dostatkom priestoru pre vystavovanie, venčenie psov a pre vystavovateľov a divákov. Keďže bolo vonku veľmi horúco, bola zabezpečená možnosť ochladiť a namočiť psíka v malých bazénoch alebo priamo s hadicami. Taktiež boli postavené stany s klimatizáciou a rozprašovačom vody, čo bolo veľmi príjemné a osviežujúce. Finnie bola veľmi zaujatá novým priestorom a množstvom psov, ktoré sa zúčastnilo výstavy. Do kruhu vstúpila plná energie a natešenia. Rozhodca nám napísal veľmi pekný posudok a poslal nás do záverečných súťaží o Najkrajšie šteňa výstavy BIS Baby. Spomedzi osemnástich šteniat sme boli vybratí do úžšieho výberu šiestich najkrajších šteniatok výstavy.

Druhý deň nám rozhodoval švédsky rozhodca, ktorý hneď ako zbadal Finnie bol ňou unesený. Ako obvykle Finnie rozdávala svoje pusinky a úsmevy. Rozhodcovi sa Finnie natoľko páčila, že nám povedal, že počas svojich 25 rokov rozhodovania nevidel také krásne šteniatko tollera ako je Finnie a že si ju želá vidieť opäť o rok na tejto výstave. Napísal nám tento krásny posudok :

"beautiful puppy, love everything about her from the nose to the tail, everything is wonderful, super move, excellent temperament, good luck for the future".

        

**Fotky** 

19.08.2012

Dnes sme sa boli prejsť s našou malou Finnie von, kde sme si pocvičili prinášanie dummíkov a taktiež začiatky hľadania vo vyššej tráve. Išlo jej to výborne, pekne vybehla, chytila aportík a behala späť ku mne. Bolo krásne ju sledovať s akou ľahkosťou a radosťou pracuje na poli. Urobili sme aj pár fotiek, ktoré si môžete pozrieť.

        

**Fotky** 

29.07.2012

Máme NOVÉ FOTKY našej sučky Finnie - Dragonflame´s Spread Your Wings vo veku tri a pol mesiaca.

        

**Fotky** 

13.07.2012

Dňa 13.7.2012 naša Jenny oslavuje svoje prekrásne už 10.narodeniny. Srdečne jej blahoželáme a prajeme jej hlavne veľa zdravia a lásky. Atrey, Yaky a Finnie ti posielajú veľkú pusu.

09.07.2012

Atreyovi bol priznaný titul - Šampión Poľska. Blahoželáme!

06.07.2012

Máme NOVÉ FOTKY našej sučky Finnie - Dragonflame´s Spread Your Wings vo veku jedenástich týždňoch.

**Fotky** 

01.07.2012

V nedeľu sa Fany a Atreyovi narodilo 1 šteniatko, krásny žltý psík. Fotky šteniatka ako aj viac informácií nájdete v sekcii Atrey - Potomstvo.

25.06.2012

Pridali sme ďalšie video našej Finnie z 10. týždňa, ktoré si môžete pozrieť tu **Video** .

18.06.2012

Finnie je veľmi energická a šikovná sučka. Začali sme s ňou trénovať nejaké cviky a urobili sme aj video z 9. týždňa, ktoré si môžete pozrieť tu **Video** .

16.06.2012

Aktualizovali sme sekciu Galéria, kde sme pridali fotky z roku 2012.

Vytvorili sme novú galériu **Práca**  v sekcii Atrey, kde môžete vidieť nášho chlapca v akcii, nielen na poli, pri prinášaní dummy alebo živej zveri, ale aj v súťaží Obedience, ktorému sa venujeme už 3.rok.

13.06.2012

Máme NOVÉ FOTKY našej sučky Finnie - Dragonflame´s Spread Your Wings vo veku dvoch mesiacov.

**Fotky** 

        

13.06.2012

NOVÉ FOTKY ŠTENIATOK !  zo spojenia Happy a Atreya.
Viac informácií o tomto vrhu nájdete v sekcii Atrey - Potomstvo , 4. krytie.

13.06.2012

NOVÉ FOTKY ŠTENIATOK !  z 3. týždňa zo spojenia Brittany a Atreya.
Viac informácií o tomto vrhu nájdete v sekcii Atrey - Potomstvo , 5. krytie.

12.06.2012

Vítame nového člena našej rodiny, sučku plemena Nova Scotia Duck Tolling Retriever Dragonflame´s Spread Your Wings - “Finnie“ .

Pre toto krásne šteniatko sme cestovali až do Fínska do chovateľskej stanice Dragonflame´s. Hoci na Slovensku je len malý počet psov z tohto plemena, v krajinách ako sú Fínsko, Švédsko, Nórsko sú „tolleri“ , ako ich nazývajú, veľmi rozšírení. Keď sme sa rozhodovali akého plemena má byť náš ďalší psík, tak rozhodujúcim faktorom bola jeho chuť k práci vzhľadom k tomu, že sa súťažne venujem Obedience. Nechceli sme voliť inú skupinu ako sú retrieveri a vtedy sme objavili, na Slovensku málo známeho, tzv. „kanadského retrievera“ – Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Je to menší, ľahší a rýchlejší psík ako je Labrador, s obrovskou chuťou do práce. Dokonale spĺňal naše očakávania a tak našou ďalšou úlohou bolo nájsť vhodný vrh a rodičov, s dobrým zdravím, pracovnými a výstavnými úspechmi.
Veľká vďaka patrí Sanne za možnosť mať také krásne a energické šteniatko ako je naša Finnie.

Fínsko je veľmi pekná krajina s úžasnou prírodou a prostredím. Nemali sme problém dohovoriť sa, keďže vo Fínsku takmer každý rozpráva aj po aglicky. Sme veľmi radi, že sme mali možnosť si ísť pre šteniatko práve tam a tak spoznať ďalší nádherný kus sveta a nových ľudí.

**Fotky** 

        

03.06.2012

Dostali sme krásne NOVÉ FOTKY ŠTENIATOK ! .

30.05.2012

NOVÉ FOTKY ŠTENIATOK ! vo veku ôsmich týždňov so spojenia Atrey x Happy.

Taktiež sme dostali NOVÉ FOTKY ŠTENIATOK !  vo veku jedného týždňa so spojenia Atrey x Brittany.

Viacej informácií nájdete v sekcii Atrey - Potomstvo.

26.05.2012

2.Pretek Ligy Obedience 2012 - Turňa n/Bodvou, areál Penzión Réva, 26.05.2012
Rozhodca: Mgr.Dana Tóthová
Steward (OB Z): Bc.Mária Hudáková
Steward (OB 1): Lucia Bollová
Steward (OB 3): Karin Ďurčanská

trieda OB 1
Yaky - dobrý (173,5 b.) - 6. miesto

        

**Fotky**

20.05.2012

NOVÉ FOTKY ŠTENIATOK ! vo veku siedmich týždňov.

18.05.2012

V piatok sa Brittany a Atreyovi narodilo 5 krásnych šteniatok, z toho 1 žltý psík a 4 žlté sučky. Viac informácií nájdete v sekcii Atrey - Potomstvo.

13.05.2012

NOVÉ FOTKY ŠTENIATOK ! vo veku šiestich týždňov.

10.05.2012

Šteniatka z Atreyovho a Happyinho druhého vrhu dnes oslavujú už svoje
2. narodeniny. Všetkým šteniatkam by sme chceli popriať veľa zdravia, lásky a radosti. Všetkým majiteľom šteniatok by sme chceli popriať veľa trpezlivosti, príjemných a nezabudnuteľných chvíľ s ich najlepšími štvornohými priateľmi.

06.05.2012

CACIB Łódź - rozhodca: Joanna Szczepańska-Korpet (PL)
Atrey - výborný 1, CWC v triede pracovnej, splnené podmienky pre udelenie titulu
Poľský šampión

04.05.2012

NOVÉ FOTKY ŠTENIATOK ! 

Dnes sme sa boli pozrieť na šteniatka, ktoré už poriadne narástli, pribrali, sú veľmi hravé a nebojácne. Človek má stále okolo seba kopu šteniatok, a tak sa nemusí báť, že sa mu neujde niekto na hladkanie alebo hranie sa. Pridali sme nové fotky zo 4. a 5. týždňa do sekcie  - potomstvo.

28.04.2012

1.Pretek Ligy Obedience 2012 – Lapáš, 28.4.2012
Po úspešnom zvládnutí skúšky Obedience v triede Začiatočníci s Yakym na známku výbornú, som sa rozhodla, že počas tejto novej sezóny sa budeme pripravovať a súťažiť vo vyššej a náročnejšej triede OB 1.

A tak sme sa v piatok poobede vybrali na Prvý pretek Ligy OB, ktorý sa konal v Lapáši. Tento pretek bol v niečom iný ako všetky ostatné, ktoré som absolvovala. Yaky prvýkrát súťažil na preteku Ligy OB a taktiež v triede OB 1. Vzhľadom k absolvovanému školeniu rozhodcov pre Obedience a povinným hospitáciám, ktoré ma čakajú na to, aby mi bola uznaná licencia rozhodcu, som na tomto preteku hospitovala triedu OB Z a OB 3. Bola to úplne iná skúsenosť ako tá z pohľadu psovoda, bolo potrebné si všímať prácu psovoda i psíka a po ukončení cviku udeliť body a konzultovať to s rozhodcami, ktorí rozhodovali na tomto preteku. Okrem tejto novej skúsenosti, som ešte stewardovala triedu OB 2.

V sobotu ráno slnko poriadne pieklo, a tak psíky boli veľmi skoro unavené a vyčerpané. Síce sme sa s Yakym neumiestnili na prvých miestach, no Yaky ma veľmi potešil svojou pozornosťou a radosťou akou vykonával jednotlivé cviky. Aj keď všetko nevyšlo tak, ako by malo, obaja sme sa si to užívali a už teraz sa teším na ďalší pretek, kde ukážeme, čo nové sme sa naučili a ako sme pokročili.

**Fotky**

21.04.2012

NOVÉ FOTKY ŠTENIATOK ! 

18.04.2012

Šteniatka sa majú veľmi dobre, pekne priberajú, papkajú a ich mama Happy môže byť naozaj veľmi šťastná, že je mamou toľkých malých potvorok. Pridali sme nové fotky šteniatok z 1. a 2. týždňa a nové fotky Happy do sekcie Atrey - potomstvo.

01.04.2012

Máme ŠTENIATKA !!!
V deň Atreyových 5-tych narodenín - 1.4.2012 sa v chovateľskej stanici z Delvoja narodilo Atreyovi a Happy 14 krásnych žltých šteniatok, z toho 7 žltých psíkov a 7 žltých sučiek. Krajší darček k narodeninám si Atrey už ani nemohol želať :-) Viac informácií nájdete v sekcii Atrey - potomstvo.

        

Všetko najlepšie ATREYKO !!!
Prvý Apríl je výnimočný deň, kedy sa náš Atreyko narodil. Vstúpil do našich životov ako malá žltá guľka, ktorá však o pár mesiacov nabrala na nielen svojej váhe, veľkosti, ale stala sa aj neoddeliteľnou a veľmi dôležitou súčasťou nášho života.
Atrey, znamenáš pre mňa veľmi veľa. Si to práve ty, s ktorým som mohla absolvovať moju prvú výstavu a už od malička sa aktívne zúčastňovať výstav nielen na Slovensku, ale hlavne v zahraničí. Vybehali sme spoločne množstvo titulov v pomerne krátkom čase, si rodený Showman, pes ktorý sa veľmi rád predvádza a ukazuje. No neskončilo to len pri tomto. Začali sme sa venovať výcviku a rýchlo sme prišli na to, že nás to oboch baví, čo sme dokázali zložením chovných skúšok a o pár mesiacov neskôr zložením poľovných skúšok JSMP obe v 1. cene. Potom sme sa venovali Canisterapii, úspešne zložili dva roky za sebou Canisterapeutické skúšky a spoločne dva roky navštevovali Reedukačné centrum na Bankove. Vzhľadom k tomu, že si veľmi šikovný psík, ktorý sa rád a ľahko učí nové a ťažké cviky, sa venujeme Obedience, úspešne sme zložili skúšky a súťažili
v triedach OBZ a OB1. Prežili sme spoločne toho veľmi veľa, každý deň vieš niečim potešiť a pri tebe sa človek nedokáže nudiť.
Si a stále budeš pre mňa výnimočný pes ! Všetko najlepšie k Tvojim 5. narodeninám !

21.03.2012

Šteniatka z Atreyovho a Aischinkiho prvého vrhu dnes oslavujú už svoje
3. narodeniny. Všetkým šteniatkam by sme chceli popriať veľa zdravia, lásky a radosti. Všetkým majiteľom šteniatok by sme chceli popriať veľa trpezlivosti, príjemných a nezabudnuteľných chvíľ s ich najlepšími štvornohými priateľmi.

08.03.2012

Vo štvrtok dňa 8.3. náš Yaky oslavuje svoje 4. narodeniny. Ďakujeme Ti Yaky za to, aký si úžasný psík, typický retriever, milý, priateľský a veľmi pracovitý labrador. Si vždy plný energie, elánu, čerstvý a pripravený splniť nám naše túžby a priania. Prajeme Ti veľa zdravia a ešte mnoho rokov do našich spoločne prežitých chvíľ. Všetko najlepšie Yaky!

29.01.2012

V nedeľu ráno, za nádherného počasia sme sa vybrali s Majou a Peťom Výrostkovcami a chovateľom nášho Atreya Rasťom Mirgusom a jeho dcérkou Natálkou na prechádzku na lúky za Košicami s našimi štvornohými kamarátmi. Dokopy sme mali 8 psíkov-labradorov. Počas prechádzky sme aj pocvičili prinášanie dummíkov, keďže ideálne podmienky na cvičenie nám to dovoľovali – množstvo lúk, polí, lesov, priekop a tak sme mohli simulovať množstvo situácií, do ktorých sme vysielali psov a tí vyhľadávali a prinášali. Urobili sme aj pár pekných fotiek.

**Fotky**